W jaki sposób samodzielnie wykonać reklamę na samochodzie?

Dlaczego warto osobiście wykonać reklamę na aucie?

Okleina reklamowa na własnym samochodzie jest najtańszą metodą promocji. Jest perfekcyjną propozycją na efektywne promowanie, produktu, naszej firmy bądź też świadczonych usługi. Ruchliwość, sposobność dotarcia do różnych grup konsumentów to podstawowa zaleta nadruków promocyjnych na pojazdach, ciężarówkach – autach.

W jaki sposób wykonać promocję – obkleić własny pojazd?

Wbrew wymysłom leniwych, bynajmniej nie jest to szczególnie skomplikowana czynność. Zależnie od tego, jaki posiadamy plan na swoją reklamę, owej metody przygotowania będziemy potrzebowali użyć. Najpopularniejszą – popularną oraz najprostszą do samodzielnego wykonania jest grafika promocyjna przycinana z folii samoprzylepnych. W jaki sposób się więc zabrać do przygotowania naszego arcydzieła?

W pierwszej kolejności wypada zacząć od konceptu graficznego, mianowicie co oraz w jakim miejscu powinno się znaleźć, w jakich kolorach, jak duże i najistotniejsze, na jakich fragmentach ciężarówki. Pod kątem faktu w jaki sposób zaprojektujemy umieszczenie naszych nadruków na poszczególnych podzespołach – kawałkach pojazdu, będziemy potrzebowali dobrać gatunek okleiny oraz potencjalnie sposób jej nakładania. Proponujemy nowicjuszom, by rozpoczynali od jak najbardziej gładkich powierzchni bryły samochodu. Czemu ? – bowiem reklama w owych miejscach (płaskich) okaże się najłatwiejsza do aplikacji – oklejenia i dodatkowo, cena okleiny na płaskie nawierzchnie okaże się dostępna w niższej cenie od oklein np. wylewanych.

Pierwszy krok – przygotowujemy reklamę na busie.

Poczynając od czegoś takiego wszystko się inicjuje. Jest to pierwszy a także obowiązkowy krok, przybliżający nas – właścicieli biznesów do celu, którym ma być oklejone w niezwykłą ofertę reklamową na pojazd. Aby wykonać taki schemat, idealnie by było posiadać któryś program do grafiki. Przeważnie wykorzystywane do projektowania grafik – reklam, są aplikacje ze „stajni” Adobe i Corela. Jeżeli posiadamy na laptopie którąś z odmian na przykład Corel Draw, to należy zrobić zdjęcia z prostopadłej lokalizacji (nigdy nie pod kątem), 2 boków oraz bagażnika samochodu. Na następnym etapie trzeba dokładnie wymierzyć pojazd w „naturze” – tak byśmy mogli pracować nad projektem w jakiejś skali. Sugerujemy wykorzystywanie skali bądź 1:1, bądź 1:10. Zapobiegniemy w ten sposób pomyłki przy eksportowaniu grafik do programów przycinających ewentualnie drukujących własną przygotowaną grafikę. Jeżeli posiadamy już fotografie pojazdu, poznaliśmy jego realne gabaryty, mamy laptop oraz profesjonalny program graficzny, to musimy zacząć projektowanie naszej reklamy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *