Ocena cywilna rezydentów Wrocławia – co doceniają i jak myślą? Kilka spostrzeżeń.

To następująca edycja badań socjologicznych wrocławian prowadzonych pod wspólnym tytułem: Wrocławska Diagnoza Społeczna. Poprzednie produkowano w miesiąca 2010 natomiast w roku 2014.

– Wrocław stanowi niezastąpioną metropolią w Polsce, gdzie to regularnie natomiast w to ważnej mierze wykonywane są pytania dotyczące formy życia ludzi – Ocena to lustro, w którym możemy, jako wrocławianie, się przeglądać. I dla organizacji Wrocławia to urządzenie, dzięki któremu potrafimy lepiej mieć politykę miejską.
Żyje się dostatniej

W badaniach do III WDS udział wzięło dwa tysiące osób, mieszkańców stolicy Dolnego Śląska, których ankieterzy wpadali we wrześniu dodatkowo w październiku 2017. Zagadnienia dotyczyły: ogólnego dobrostanu, stosunku do migrantów, ocen wielkich impreza realizowanych w mieście oraz wyzwań, na jakich winnym się skupić władze Wrocławia.

– Obserwujemy ogólny wzrost dobrostanu, co jest skutkiem rządowego programu 500+ i form na rynku pozycji we Wrocławiu, gdzie bezrobocie wynosi 2,3 procenta, a stanowi znacznie ograniczone.

Wyraźnie powiększył się odsetek rodzin, które żyją przy możliwym zaś przy optymalnym poziomie. Na interes z zaspokojeniem ważnych spraw wskazuje 3-5 proc. badanych.

Ok. 30 proc. respondentów przyznało, iż dostało ofertę książce, a ok. 36 proc. było aż trzy możliwości zmiany pozycji. 19 proc. sprawdzanych było choćby przy rozmowie rekrutacyjnej w istocie innej funkcji.
Migranci? Przyjmujmy, choć są obawy

– Wrocławianie, zasadniczo, są zbawienny kontakt do migrantów. Na pytanie, albo zatem istnieje praktyczne, że do Wrocławia przyjeżdżają obcokrajowcy?, aż 80 procent odpowiedziało „tak” – Wszak, kiedy dbali o napływ Ukraińców, jakich we Wrocławiu, jest wysoce, zatem na „naturalnie” było 50 procent.

Migranci – zadaniem pytanych, mają dochód na uzupełnienie kulturowe, skutek ich obecności jest rozwój otwartości wrocławian. Negatywnym skutkiem zwiększenia się liczby migrantów zapewne być póz. pojawienie się konfliktów publicznych oraz sztuce na zbycie pracy.

Wrocławianie – w znaczniejszej mocy aniżeli w 2014 r., przypisują się za osoby tolerancyjne wobec gości z obcych krajów.

Jednak socjolodzy zwracają uwagę, że wiele spadł stopień poczucia bezpieczeństwa. W 2014 r. na wydarzenie: czy przewidujesz się bezpieczny w źródło Wrocławia, pozytywnie odpowiedziało 93 proc. pytanych. W najnowocześniejszej WDS ten odsetek wynosi 71 proc.

Zysk przy taką budowę posiada przesączanie narracji strachu przez media ogólnopolskie, które dobierają się pod opieką rządzących. Zalecają oni wystąpienie, że nie powinniśmy czuć się bezpiecznie.

– Władze publiczne są lekki dochód na spełnienia policji dodatkowo następnych usług będących dbać o polskie bezpieczeństwo. Ten produkt przyjmuję jako ocenę mieszkańców, iż toż struktury państwa – odpowiedzialne za ochronę obywateli, nie dostarczają nam pewności bezpieczeństwa.
Całe imprezy: pozytywnie

Pytani o opinie wielkich eventów montowanych we Wrocławiu (akcji w ramach Regionalnej Stolicy Kultury oraz The World Games), większość ludzi doceniła je zbyt dobre. – Uznali, iż Wrocław poprawnie wypadł jako autor oraz powinien angażować się w następne tegoż typu przedsięwzięcia.
Inaguracja Europejskiej Stolicy Kultury 2016

Bezbłędnie a wybitnie dobra wrocławianie wyznaczają zakres rozwoju centra oraz ustanawiane przez policje decyzje. Za efekty zakładane są ESK, The World Games, rewitalizacja Nadodrza również Przedmieścia Oławskiego natomiast duże imprezy sportowe. Po okolicy do naprawy wpisano: szerszy dostęp do żłobków także przedszkoli również zwiększenie kontrole nad osobami niepełnosprawnymi, ojcami również panami w sprawie.

Zmniejszyła się grupa osób, które źle oceniają działanie sił miasta. – Poza tym, co krytykują, nie są w bycie określić propozycji zmian.

Wrocławska Diagnoza Społeczna 2017 jasna jest przy cesze Uniwersytetu Wrocławskiego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *